تبلیغات
nikface-excel - بگذارید دیگران محصولات شما را بفروشند!

nikface-excel

در این شماره مجله خوب یت تصمیم گرفتم بخشی از کتابم « شکستن مرزهای فروش» را با دوست ها خوانندگان بهتر ی که همواره به من دلگرمی می‌دهند به اشتراک بگذارم. موضوعی که انتخاب شده در مورد مشارکت انتفاعی است، به مفهومیاری گرفتن از دیگران برای فروش محصولات و خدمات. بیایید باهم این مورد را ارزیابی کنیم و ببینیم که می‌توان با این نوع مشارکت فروش را بیشتر کرد؟


فروش فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی,راه اندازی فروشگاه اینترنتی,فروشگاه ساز

چنانچه کسب‌و‌کاری شروع کرده یا محصولی جدید ارائه کرده ‌اید، قطعا ً می‌دانید که بالاترین اولویت جهت موفق یت، در عین حال مشکل‌ترین کار، پیدا کردن مشتری آن‌هم به تعداد کافی است. از طرف دیگر، خیلی ی از کارآفرینان بودجه کافی جهت بازاریابی و تبلیغات ندارند. آیا می‌توان با نرخ و زمان محدود، به هزاران خریدار علاقه‌مند دساسترس ی پیدا کرد؟ یکی از راه‌های حل این مشکل، برقراری «مشارکت انتفاعی» است.
بنا بر تعریف بخش انگلیسی ویکی‌پدیا

مشارکت انتفاعی به مفهومهمکاری دو یا چند نفر در کار تجاری جهت سهیم شدن در سود مشترک.

هزاران نفر مانند شما وجود دارند که با صرف وقت و تعرفه خیلی توانسته‌اند مشتریانی را به‌دست آورند. شما می‌توانید از این فرصت مصرف کرده و با صاحبان کسب‌و‌کارهای دیگر، وارد معلت ه شوید.

صاحبان کسب‌و‌کار بسیاری وجود دارند که با شادی حاضر خواهند بود محصول شما را به مشتریان خودشان بفروشند و سود قابل‌توجه ی به‌دست آورند.

پس ، مشارکت انتفاعی باعث می‌شود از زمان، نرخ و امکانات افراد دیگر استفاده کرده محصولتان را بفروشید و افراد دیگر نیز از این معلت ه سود ببرند.
به‌جمله دیگر، «مشارکت انتفاعی» رابطه تجاری غیررسمی است که طی آن، دو طرف به ازای کسب سود حاضر می‌شوند امکانات تجاری خود را
به اشتراک بگذارند.

مشارکت سودآور این امکان را برای تان فراهم می‌کند که کسب‌و‌کار خود را با حداقل سرمایه گسترش دهید. این نوع همکاری همین طور باعث می‌شود بدون تولید کالاها زیاد، یا حتی کارمندان زیاد کار را گسترش دهید.

«مشارکت انتفاعی» به‌معنای خرید بخشی از کسب‌وکار شما یا طرف مقابل یا دخالت در کارهای یکدیگر نیست. شریک انتفاعی به‌‌آسانی به شما در کسب درآمد بیشتر کمک می‌کند و شما سودی جهت او درنظر می‌گیرید. شریک‌های شما می‌توانند رقیبان، ارائه‌کنندگان محصولات و خدمات مکمل یا کسب‌و‌کارهایی کاملاً نا ارتباط با شغل شما باشند، درصورتی که نوع مشتریان هر دو کسب‌وکار یکسان باشند.

مثلاً اگر دوره آموزش ی عکاسی ساخته‌اید، می‌توانید از فروشندگان دوربین عکاسی بخواهید، آن‌را برای شما بفروشند.
انواع مشارکت انتفاعی

۱- شریکتان مشتریانی جدید به شما معرفی می‌کند شما به ازای هر فروش، درصدی را به شریک اختصاص می‌دهید.

۲-شما و شریکتان به‌طور مشترک محصولی تولید می‌کنید و با یاری یکدیگر آن‌را به‌فروش رسانده و در سود حاصل سهیم می‌شوید.

۳- شریک شما به ازای دریافت مبلغی، کالاها شما را به مشتریانش معرفی کرده و شما را به‌عنوان منبعی قابل‌اطمینان پیشنهاد می‌کند.

۴- شما شریکتان در کنار کار اصلی، کسب و کار نو ی را به‌وجود آورده و در همه کار ‌های این هویت حقوقی همکاری کرده سود را تقسیم می‌کنید.

۵-هرکدام از طرفین بخشی از امکانات منابع و مهارت‌های خود را در اختیار این مجموعه جدید قرار می‌دهد.

یکی از عوامل با اهمیت زیاد موفق یت یک کمپانی ایرانی ارائه‌دهنده کارت اینترنت، آن بود که شروع به همکاری با سوپر‌مارکت‌ها فروشگاه‌ها کرد برای اولین بار، کارت‌های اینترنت این شرکت توسط سوپرمارکت‌ها ارائه شد. این مشارکت، باعث پیروزی بر همه رقیبان شد.

مذاکره برای مشارکت، همواره به‌خاطر داشته باشید، مشارکت درصورتی پایدار خواهد ماند که هر دو طرف معلت ه برنده باشند. پس وقت درنظر گرفتن سود جهت شریک، سخاوت به خرج دهید و سعی بکنید طرف مقابل نیز کاملاً راضی خوشنود باشد.

اگر طرف مقابل اصرار دارد که به اندازه شما سود ببرد، با دقت کافی همه تعرفه ‌های را محاسبه کرده از مبلغ نهایی محصول کم بکنید تا میزان سود، معقولانه درست باشد. در محاسبه نرخ ‌ها بسته‌بندی، ارسال، تخفیف‌های دوره‌ای، نرخ انبار دیگر موارد را نیز در نظر بگیرید.
روش‌های همکاری با شرکا

یکی از روش‌های ساده و معین مشارکت آن است که شما مطالب تبلیغاتی و محتوای مناسب را تهیه کرده در اختیار شریک قرار دهید. شریک شما تبلیغات را به‌عهده می‌گیرد. مثلاً تبلیغ شما را در وب‌سایت قرار می‌دهد. مشتریان با او ارتباط می‌گیرند مبلغ سفارش را به او می‌پردازند سفارش را ثبت می‌کنند. پس شریک، سود خودش را برداشت کرده و مبلغ محصول را به حساب شما واریز کرده و معین ات و آدرس مشتریان را جهت شما ارسال می‌کند شما محصول را جهت مشتری نهایی ارسال می‌کنید. اینآموزش دو مزیت دارد:

۱- معین ات خریدار در اختیار شما قرار می‌گیرد بعدها می‌توانید از این اطلاعات برای فروش بیشتر مصرف بکنید .

۲- شریک شما بلافاصله پول را به حساب شما واریز می‌کند، زیرا شما می بایست سفارش را جهت مشتری بفرستید.

این نوع مشارکت با حداقل تداخل در کارهای طرفین و با توافق آسان امکان‌پذیر است.

بسیاری از صاحبان شرکـت ‌ها از امکان «مشارکت انتفاعی» مصرف نمی‌کنند، در صورتی که در هر زمینه کاری حداقل چند هزار نفر وجود دارند که می‌توانند با شما مشارکت کنند.

ممکن است بتوانید تبلیغاتی را برای مشارکت با افراد انجام دهید و به‌طور موقتی، به‌جای تمرکز برمشتری نهایی، برجذب شریک‌های نو کار بکنید .
مذاکره با رقیبان

شرکـت ‌های رقیب می‌توانند به شرکای انتفاعی تبدیل شوند. ممکن است ارائه توصیه همکاری به رقیبان کار ناعاقلانه‌ای به‌نظر برسد. اما این‌کار در برخی از موارد به‌نفع شماست.

رقیبان مانند شما به تبلیغات جمع‌آوری اطلاعات ارتباط علاقه‌مندان مشغولند. آن‌ها علاقه‌مندانی دارند که هیچ‌گاه از آنان خرید نمی‌کنند. این مورد می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد، مثلاً محصول رقیب بسیار زیاد گران، زیاد ارزان یا ممکن است پیچیده است. به‌هرحال برای علاقه‌مندان به اندازه کافی جالب نیست. این نوع افراد ممکن است حاضر باشند، محصولات شما را خریداری کنند.

ممکن است بتوانید با رقیبان مذاکره کرده آنان را متقاعد سازید که با معرفی افرادی که از آنان خرید نمی‌کنند، می‌توانند سود ببرند. شما باید بتوانید با مهارت تمام، طرح مشارکتی را تنظیم بکنید که سود و منافع طرفین درنظر گرفته شده و جهت رقیب توجیه‌پذیر باشد.
مذاکره با کمپانی ‌هایی که اصلاً با کار شما ارتباطی ندارند

فروشندگان زیادی وجود دارند که زمینه کاری آن‌ها از زمینه کار شما کاملاً مفرق است، ولی یک وجه مشترک دارید؛ مشتریان آن‌ها طوری می باشند که می‌توانند مشتریان شما شوند.
مثالی از شرکای انتفاعی اقطعا لی

فرض بکنید کار شما فروش آی‌فون تصویر ی است. بهترین مشتریان شما می‌توانند سازندگان ساختمان‌ها و مجتمع‌های تجاری باشند.سازندگان ساختمان، خود مشتری چه افرادی هستند ؟ فروشندگان مصالح ساختمانی، لوازم لوله‌کشی، سیسـتم ‌های تهویه، در پنجره، سرامیک و … آیا فکر می‌کردید که یک فروشنده سرامیک می‌تواند شریک انتفاعی بهتر ی جهت فروشنده آیفون تصویر ی باشد؟

قبلاً چنین تصوری از مشارکت داشتید؟ می‌بینید که فرصت‌های زیادی برای همکاری وجود دارد بایستی با دید وسیع ‌تری به موضوع مشارکت انتفاعی بنگرید.
پیدا کردن افراد مناسب برای مشارکت انتفاعی

انواع کسب‌و‌کارهایی که می‌توانید با آن‌ها مشارکت داشته باشید، عبارتند از: تولیدکنندگان، ارائه‌دهندگان خدمات، فروشندگان مغازه‌ها، آموزش گاه‌ها، نشریات روزنامه‌ها، سازمان‌ها، دارندگان وب‌سایت و …

جهت این اطلاعات می‌توانید از جست‌وجو در اینترنت، تحلیل کتاب روش مشاغل مشاهده اگهی روزنامه‌ها استفاده بکنید . همین طور مجموعه در سمینارها و نمایشگاه‌های مختلف می‌تواند در پیدا کردن شرکای جدید کمک کند. راه دیگر پیدا کردن شرکای مناسب، مشورت با کارمندان، فروشندگان و خریداران است. بعد از مدتی خواهید دید که تا به‌حال چه فرصت‌های بزرگی را جهت همکاری با دیگران و بیشتر شدن فروش نادیده گرفته بودید.
برقراری ارتباط برای همکاری انتفاعی

بعد از تهیه فهرست افراد و شرکـت ‌های مناسب جهت همکاری، نوبت به برقراری ارتباط با آنان می‌رسد. این‌کار ممکن است بسیار زیاد دشوار به‌نظر برسد، ولی فراموش نکنید که توصیه شما همواره به‌گونه‌ای است که طرف مقابل نیز سود می‌برد. پس ارتباط کاملاً با انگیزه حرف بکنید . به آنان نشان دهید که چگونه از همکاری با شما سود خواهند برد.

قبل از شروع برقراری ارتباط ‌های تلفنی، متن کوتاه مناسبی تهیه بکنید . همه سؤالات اقطعا لی را در‌نظر گرفته و جواب‌های مناسب و قانع‌کننده‌ای برای آن‌ها بیابید. خود را کاملاً آماده بکنید . ممکن است تحت فشار و اضطراب نتوانید جواب‌های خوب ی ارائه دهید. پس قبل از شروع ارتباط ‌ها در آرامش تکلیف خود را به‌بهتر ی انجام داده و پس کار را شروع کنید. وقت ارتباط سعی بکنید به‌طور مستقیم با شخص تصمیم‌گیرنده حرف بکنید که همان مالک کسب‌و‌کار است.
ایجاد پیشنهاد فروش مورد‌تایید شریک

مهم‌ترین جنبه مشارکت برای شما، علاوه برکسب سود آن است که مورد‌تأیید یک شرکـت دیگر قرار می‌گیرید. این جنبه ارزش بسیار زیاد بسیاری برای شما دارد. یک شرکـت با صرف تلاش زیاد توانسته است اعتماد مشتریان خود را به‌دست آورد. ممکن است شما به‌راحتی نتوانید به مشتریان آن شرکـت محصولی بفروشید. ولی آن مجموعه با استفاده از اعتبار خود کالاها شما را معرفی می‌کند.

در بازاریابی همواره توصیه یک شخص دیگر، از قدرت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. چنانچه از شخصی خرید می‌کنید و آن شخص شرکت دیگری را معرفی نماید ، به اقطعا ل خیلی شما به توصیه آن فرد عمل خواهید کرد، زیرا به او اعتماد دارید.
تهیه توصیه مورد تأیید شریک

شما می‌توانید به روش‌های متعددی، از قبیل ایمیل ، نامه، ارتباط تلفنی و … پیشنهاد های خود را ارائه دهید. ولی همواره به‌یاد داشته باشید که در وهله اول این محتوای پیشنهاد شما است که موفق یت در فروش را تضمین می‌کند.

در فصل‌ پنجم به روش‌های تهیه تبلیغات پرفروش خواهیم پرداخت در آنجا به‌صورت قدم به قدم، مراحل تهیه تبلیغات پرفروش را مورد بحث قرار خواهیم داد. اگر شریک شما موافقت می‌کند که نامه‌ای برای مشتریانش بفرستد تا محصولات یا خدمات شما معرفی شوند، بهترین مورد آن است که خودتان نوشتن این نامه را به عهده بگیرید.
ارسال از طریق پست

نامه تایید‌شده از طرف شریک را با بروشور جامعی از محصولات خود همراه بکنید . در بروشور ویژگی ها ی محصولات و همین طور قیمت آن‌ها را قید بکنید .همچنین متنی تهیه کرده و در آن توضیح دهید که برای چه شما پیشنهاد شده‌اید و مشتری با خرید از شما چطور راضی و شادمان خواهد بود.

در بروشور، نظرات متعددی از مشتریان راضی که از همکاری با شما لذت می‌برند ویژگی ها ی محصولات خدمات شما را به دیگران توصیه می‌کنند، قرار دهید. حال همه این اطلاعات را از طریق پست به آدرس مشتریان شریک ارسال بکنید .
ارسال از طریق پست الکترونیکی

آسان‌ترین سریع‌ترین راه فروش به مشتریان شریک، بازاریابی از طریق ایمیل است. این نحوه به‌ظاهر آسان تأثیر عمیقی بر بازاریابی نوین گذارده و سالانه میلیون‌ها نفر از طریق تبلیغات پست الکترونیکی ی، با محصولات آشنا شده و آن‌ها را خریداری می‌کنند.

اما بسیاری از مدیران برداشت غلط ی از بازاریابی با ایمیل دارند. بازاریابی با ایمیل ، ارسال پیام تبلیغاتی به انبوهی از افراد که ما را نمی‌شناسند نیست. این نوع ایمیل ‌ها هرزنامه نامیده می‌شوند و اکثرا ٌ ذهنیت نامناسبی نسبت به کسب‌و‌کارمان ایجاد می‌کنند. دراین‌باره در فصل ششم حرف خواهیم کرد.

چنانچه ازروش ایمیل مارکتینگ استفاده می‌کنید خوب است به‌جای نوشتن متن زیاد و کامل، مشتریان را به دریافت اطلاعات بیشتر دعوت بکنید . پس اطلاعات اصلی را در وب‌سایت خود قرار دهید. با ایجاد امکان پرداخت آنلاین از طریق کارت‌های بانکی، مشتریان خواهند توانست در هر ساعت از شبانه روز خرید خود را تکمیل کرده منتظر دریافت محصول باشند. چنانچه وب‌ وب سایت ندارید از آنان بخواهید تا با شما ارتباط بگیرند تا اطلاعات کامل از طریق پست الکترونیکی دیگر یا به‌صورت پستی در اختیارشان قرار گیرد.
تبلیغ یک‌صفحه‌ای جهت گذاشتن در جعبه ارسال سفارش

یکی از آسان‌ترین و کم‌تعرفه ‌ترین روش‌ها جهت رساندن پیام تبلیغاتی به مشتریان شریک، تهیه تبلیغ کوچک یک‌صفحه‌ای است. اندازه آن می‌تواند حدود چهار مساوی یک کارت ویزیت یا کمی بزرگ‌تر باشد. مزیت این نوع تبلیغ آن است که شریک شما می‌تواند به‌راحتی همراه تحویل سفارش‌های خود یا چند برگ از تبلیغ شما را هم در جعبه ارسال سفارش قرار دهد.

نظرات() 
http://factorefarm.org/?RaymondBoos_Pills_7868
سه شنبه 29 آبان 1397 09:28 ب.ظ
Its had resolving other than she content hence.
Give relied heat stunned sir hearts sis use garden. Men Clarence Day warmth formed admire onetime simpleton.
Mankind stated vicinity go forward supplied no an. He hastened am no dimension practise of.
Unalike comparing no complete Devon no lit on. Enounce almost still principal
room such scarcely well-off.
chocolate
شنبه 15 اردیبهشت 1397 09:08 ق.ظ
Hello mates, how is all, and what you would like to say on the topic of this piece
of writing, in my view its actually remarkable for me.
livejasmin hack credit generator
جمعه 4 اسفند 1396 03:05 ق.ظ
سلام! سوال سریع که کاملا موضوعی است
آیا می دانید چگونه سایت خود را به صورت دوستانه بسازید؟ سایت من به نظر می رسد عجیب و غریب هنگام مرور از آیفون سیب من.

من سعی می کنم قالب یا افزونه ای پیدا کنم که ممکن است باشد
قادر به حل این مشکل است. اگر پیشنهادی داری در میان بگذار.
با تشکر!
CBD
پنجشنبه 3 اسفند 1396 05:53 ب.ظ
سلام من می دانم این موضوع خالی است، اما اگر می دانستم تعجب می کردم
از هر گونه ویجت من می توانم به وبلاگ من اضافه کنم که به طور خودکار جدیدترین به روز رسانی توییتر شما را صدای جیر جیر.
من برای مدت زمان زیادی به دنبال یک افزونه بودم و امید داشتم شاید شما تجربه ای با چیزی شبیه داشته باشید
این. لطفا به من اطلاع دهید اگر به هر چیزی برسید.
من واقعا از وبلاگ شما خوشم می آید و منتظر به روز رسانی های جدید خواهم بود.
Nintendo Switch
پنجشنبه 7 دی 1396 06:46 ب.ظ
وبلاگ بزرگ اینجا! همچنین سایت شما بسیار سریع بارگیری می شود!
چه میزبان وب شما استفاده می کنید؟ آیا می توانم پیوند وابسته به میزبان خود را دریافت کنم؟
آرزو می کنم وب سایت من به سرعت به عنوان شما لود شود
لول
cam4 token hack funziona
سه شنبه 21 آذر 1396 11:24 ب.ظ
بله در نهایت، کسی درباره برنامه cam4 hack funciona می نویسد.
Desmond
جمعه 17 آذر 1396 11:01 ق.ظ
Simply wish to say your article is as astounding.

The clarity for your post is simply excellent and i could
think you are knowledgeable in this subject. Fine together with your permission allow me to take hold of your feed
to keep up to date with forthcoming post. Thank you one million and please keep
up the gratifying work.
Catalina
جمعه 17 آذر 1396 06:18 ق.ظ
I think this is among the most significant information for
me. And i am glad reading your article. But wanna remark on few general things, The website style is perfect, the articles is really nice :
D. Good job, cheers
best supplement medicare plans
شنبه 13 آبان 1396 10:30 ب.ظ
وبلاگ عالی! آیا توصیه هایی برای نویسنده های مشتاق دارید؟

من قصد دارم وبسایت خود را به زودی بسازم، اما کمی در مورد همه چیز گم شده ام.

آیا شما توصیه می کنید با شروع یک پلت فرم رایگان مانند وردپرس یا گزینه ی پرداختی بروید؟ وجود دارد
بسیاری از گزینه های خارج وجود دارد که من کاملا غرق می شوم..
هر ایده؟ متشکرم!
best psychic medium reading
شنبه 13 آبان 1396 10:29 ب.ظ
حالت شما برای توصیف همه چیز در این مقاله واقعا است
خوب، همه می توانند بدون مشکل از آن آگاه باشند، با تشکر
زیاد.
best psychic mediums
شنبه 13 آبان 1396 09:47 ب.ظ
این واقعا یک قطعه اطلاعات عالی و مفید است. من خوشحالم که شما به سادگی این مفید را به اشتراک گذاشتید
اطلاعات با ما لطفا ما را به روز نگه دارید مثل این.
با تشکر برای به اشتراک گذاری
chaturbate private show hack
سه شنبه 9 آبان 1396 06:55 ب.ظ
I don't even know how I finished up right here, but
I assumed this publish was once great. I don't understand who you
might be but certainly you're going to a well-known blogger in the event
you are not already. Cheers!
chaturbate currency hack
دوشنبه 8 آبان 1396 10:31 ب.ظ
ما یک گروه از داوطلبان هستیم و یک طرح جدید در جامعهمان باز میکنیم.
وب سایت شما با اطلاعات ارزشمند برای کار در اختیار ما قرار داد. شما کار بزرگی انجام داده اید و کل جامعه ما را انجام داده اید
برای شما سپاسگزارم
free gems clash royale
دوشنبه 8 آبان 1396 08:20 ب.ظ
هی آیا از توییتر استفاده می کنید؟ من می خواهم از شما پیروی کنم اگر این درست باشد.
بدون شک من از وبلاگ شما لذت می برم و منتظر به روز رسانی های جدید هستم.
real psychics
دوشنبه 8 آبان 1396 07:51 ق.ظ
من روزانه به وب سایت ها و وب سایت ها مراجعه می کنم تا پست ها را بخوانند،
با این حال این وب سایت ارائه محتوای مبتنی بر ویژگی.
psychic phone reading
دوشنبه 8 آبان 1396 06:03 ق.ظ
سلام با استفاده از وردپرس برای پلت فرم سایت شما وجود دارد؟
من به وبلاگ دیجیتال جدید هستم، اما من سعی می کنم شروع کنم و خودم را تنظیم کنم. انجام دادن
شما برای ایجاد وبلاگ خود نیاز به دانش برنامه نویسی دارید؟ هر گونه کمک بسیار قدردانی خواهد شد
std testing near me
دوشنبه 8 آبان 1396 05:55 ق.ظ
That is a great tip particularly to those new to the blogosphere.
Simple but very accurate information… Many thanks for sharing this
one. A must read article!
local std testing
دوشنبه 8 آبان 1396 05:36 ق.ظ
من توانستم از مطالب شما مشاوره خوب پیدا کنم.
std screening near me
دوشنبه 8 آبان 1396 05:17 ق.ظ
اوه خدای من! شخص بسیار معروف! با تشکر از شما، با این وجود من با RSS شما مشکل دارم.
من نمی فهمم چرا من نمی توانم آن را امضا کنم.
آیا کسی دیگر مسائل مربوط به RSS را دریافت می کند؟ کسی که جواب را می داند، شما خواهد شد
مهربان جواب بده با تشکر!!
private std screening
دوشنبه 8 آبان 1396 05:14 ق.ظ
من فقط نمی توانم وب سایت خود را قبل از پیشنهاد به ترک
که واقعا عاشق اطلاعات معمولی بودم که فردی را برای بازدیدکنندگان شما عرضه می کند؟

آیا دوباره به طور مرتب برای بررسی کردن می روید
پست های جدید
cheap phone psychic readings
دوشنبه 8 آبان 1396 04:55 ق.ظ
پس از خواندن این مطلب، اعتقاد داشتم این واقعا آموزنده است. من از شما قدردانی می کنم که وقت و انرژی برای این کار صرف کنید
اطلاعات با هم من یک بار دیگر خودم را شخصا هزینه می کنم
از زمان خواندن و ارسال نظرات. اما چی، هنوز
ارزشش را دارد
cheap phone psychics
دوشنبه 8 آبان 1396 04:25 ق.ظ
سلام من وبلاگ خود را با استفاده از msn پیدا کردم. این مقاله فوقالعاده خوب نوشته شده است.
من مطمئنم که آن را نشانه گذاری کرده و دوباره به خواندن ادامه خواهم داد
از اطلاعات مفید شما. از پستتان ممنونم.
من قطعا باز گشتم
myfreecam token generator
شنبه 29 مهر 1396 09:17 ب.ظ
امروز من با بچه های من به ساحل رفتم. من یک پوسته دریا پیدا کردم و داد
آن را به دختر 4 ساله من و گفت: "شما می توانید اقیانوس را بشنود اگر شما این را به گوش شما قرار داده است." او گذاشت
پوسته به گوش او و فریاد. یک خرچ خرچنگ داخل و آن وجود دارد
گوشش را خم کرد او هرگز نمیخواهد برگردد!
LoL من می دانم که این کاملا موضوع نیست، اما من مجبور شدم به کسی بگویم!
real psychic readings
پنجشنبه 20 مهر 1396 12:19 ق.ظ
قدردانی از استقامت شما را در وب سایت شما و
اطلاعات دقیق شما ارائه شده است عالی است که در یک وبلاگ قرار بگیرید
هر یک بار در یک لحظه این همان مواد از بین رفته است.
خواندن فانتزی! من سایت شما را نشانه گذاری کرده ام و RSS های خود را به حساب Google اضافه می کنم.
How much can you grow from stretching?
یکشنبه 15 مرداد 1396 09:17 ب.ظ
When I originally commented I seem to have clicked the -Notify me when new comments are
added- checkbox and now every time a comment is added I receive four emails with the exact same comment.
Is there an easy method you can remove me from that service?
Kudos!
How do you get Achilles tendonitis?
یکشنبه 15 مرداد 1396 06:31 ب.ظ
I couldn't resist commenting. Exceptionally well written!
Can you get taller with yoga?
یکشنبه 15 مرداد 1396 04:52 ب.ظ
It's awesome for me to have a web site, which is useful for my know-how.

thanks admin
What causes burning pain in Achilles tendon?
شنبه 14 مرداد 1396 09:37 ب.ظ
I will right away snatch your rss feed as I can not
find your email subscription link or e-newsletter service.
Do you have any? Kindly allow me recognize so that I
may subscribe. Thanks.
How do I stretch my Achilles tendon?
چهارشنبه 11 مرداد 1396 03:19 ق.ظ
Pretty great post. I just stumbled upon your blog and wished to say
that I have really enjoyed surfing around your weblog posts.
After all I'll be subscribing to your feed and I hope you write once more
soon!
observantruffia55.exteen.com
چهارشنبه 28 تیر 1396 09:34 ق.ظ
Heya! I'm at work surfing around your blog from my new iphone 4!
Just wanted to say I love reading through your blog and
look forward to all your posts! Keep up the outstanding
work!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :